Mööbli hooldamine ja kasutamine õlitatud pindadega.

Puit on elavlooduslik materjal. Puidu muster ja värvivariatsioonid on iga eseme puhul unikaalsed

 

Väikeste pragude ja lõhede tekkimine puidu loomuliku vananemisprotsessi käigus või keskkonnamõjudest tulenevalt on normaalne nähtus.

 

Mööbli paigutamine

  1. Ärge paigutage mööblit liiga lähedale küttekehadele. Vältige liiga niisket või otsese päikesevalgusega asukohta. Suured temperatuuride kõikumised või liigne niiskus võivad põhjustada pragude ja lõhede tekkimist.
  2. Mööbli pleekimise vältimiseks kaitske pindu otsese päikesevalguse eest. Liigne ergas päikesevalgus võib põhjustada mööbli pleekimist ja kahjustada viimistuluskihti.

Mööbli puhastamine

  1. Täispuidust mööblit puhastada pehme, minimaalselt niiske lapiga. Vältige liigset hõõrumist ning jälgige puhastamisel puidusüü suunda. Vajadusel kasutage lahjendatud seebivee lahust ja puhast kuiva lappi. Abrasiivsed puhastusvahendid ei sobi puitpindade puhastamiseks.
  2. Õlitatud pindasid soovitame õlitada kolm kuni neli korda aastas. Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidusüü suunas. Õlil tuleks lasta imbuda umbes pool tundi. Liigne õli eemalda kuiva köögipaberi abil. Õlitamist vajav pind tundub veidi kare ja kuiv.
  3. Et vältida veekahjustuste ja jäävate plekkide teket, eemaldage mööblile sattunud vesi või muu aine koheselt. Seejärel kuivatage pind viivitamatult sobivast materjalist puhta ja kuiva lapiga.
  4. Kindlasti tuleb vältida alkoholi, kohvi ja muid selliseid tugeva värviga vedelike otsest ning pikaaegset kontakti mööbliga. Vältige mööbli vigastamist teravate esemetega. Garantii mööblile ei laiene mehaanilistele vigastustele, vedelike ja kuumuskahjustustele.

Mööbli kasutamine

  1. Toodete jalgade alla soovitame liimida vildist tallad, et need ei kahjustaks põranda pinda.
  2. Mööblile ei tohi asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga.
  3. Ärge paigutage mööblile plastikust või kummist esemeid. Pikaajalise puutekontakt kummi või plastikuga võib põhjustada neis materjalides sisalduvate kemikaalide reaktsiooni puidu viimistluskihiga.
  4. Asetage aluskaitse kõigi mööblile asetavate aksessuaaride alla, et vältida kriimude ja jälgede teket mööblile.
  5. Kui mööbli ühendustes ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada. Pingutus- ja reguleerimistöid võib teostada iseseisvalt, kuid vajadusel kasutage spetsialisti abi.
  6. Täispuitpinna viimistluse kaitsmiseks kasutage lõikelauda kui teostate sellel lõiketöid.
  7. Mööblit liigutades ühest kohast teise ei tohi seda lohistada, vaid peab tõstma. Lohistamise tagajärjel võivad puruneda mööbli kinnituskohad ning tugijalad.
  8. Mööblit tuleb kasutada ainult sihtotstarbeliselt.